Atapark’ın temeli atıldı

Atapark'ın temeli atıldı

Mudanya Halitpaşa Caddesi üzerinde Belediye’ye ait 700 m2 alanda yapımına başlanılan Atapark’ın temeli törenle atıldı.

31 Mayıs 2018 - 19:08 - Güncelleme: 31 Mayıs 2018 - 19:10

Mudanya Halitpaşa Caddesi üzerinde Belediye’ye ait 700 m2 alanda yapımına başlanılan Atapark’ın temeli törenle atıldı.

Temel atma törenine Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Bursa İl Bşk. Hüseyin Akkuş, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Bursa 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Ayyılmaz, Mudanya CHP İlçe Başkanı Ergül Batman, Belediye daire müdürleri, partililer ve vatandaşlar katıldılar.

Belediye’nin kendi imkânlarıyla 700 metrekare alanda temeli atılan Atapark’ta 10 metre yüksekliğinde Atatürk Profili, dinlenme alanları, oturma gurupları, ışıklandırma ve çimleme çalışmalarının 1,5 ayda tamamlanması hedefleniyor. Başkan Türkyılmaz, “Göreve geldiğimizde Mudanya için her şey güzel olacak ve herkes gurur duyacak demiştik. Mudanya’mızın tarihi değerlerini koruyarak geleceğe taşımak tek amacımız. Biz herkesin beğeneceği projelerimizi gerçekleştirerek herkesin imreneceği bu mükemmel projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu parka yerleştirilecek Atatürk profiliyle hangi yönden bakarsanız bakın ATA’mızı göreceksiniz. Mudanya’mızda var olan değerleri ortaya çıkarmak ülkemizin aydınlık geleceğine sahip çıkmak adına önemli bir projedir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Bursa CHP İl Başkanı Akkuş, “Başkanınızı, Mudanya’nın tarihsel kimliğini koruyan ve bununla ilgili mücadele eden ve rant kapılarını kapatarak siyaseti Mudanya’nın tarihsel kimliği üzerinde önemsediğini görüyoruz. Başkanımızı tarihsel kimliği bozmadan ve yaşamsal alanları açtığından dolayı kendisini kutluyorum. 24 Haziran’da Tamamız değil mi?” dedi.

Bursa Milletvekili Sarıbal, “Hayatımızın her alanında ülkemizi inşa eden, bugünlere gelmemizi sağlayan ve hayatımızın her noktasında bugün yaşadığımız bu tarihsel süreçte kendisini saygıyla, minnetle andığımız ATA’mızı tekrar anıyoruz. Kardeşliğin ve Barışın başkenti elbette güzel projelerle daha da anlamlı olacak. Ama en önemlisi 24 Haziran hem Cumhuriyet değerlerimizi aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün bırakıp emanet ettiği bu ülkenin laik, demokrat, sosyal, hukuk devleti olması açısından yeni tarihsel dönemdir. Bu tarih Mustafa Kemal Atatürk ve değerlerini sonsuza dek yaşatabilmenin yeni bir fırsatı ve anını birlikte yakalayacağız. Atapark’ınız tüm Türkiye’ye ve Mudanya’ya hayırlı olsun” dedi.

 

ÖMER BİLİK

31.5.2018

Reklam
Bu haber 637 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DP’de 60 yeni üyeye kırat rozeti
DP’de 60 yeni üyeye kırat rozeti
Erkan Can'dan iddialara sert tepki
Erkan Can'dan iddialara sert tepki