Aydın güven tazeledi

Aydın güven tazeledi

Mudanya'da partisinin İlçe sekreterliği görevindeyken bir yıl önce İlçe Başkanlığı'na atanan Ömer Aydın, iki listeli olağan genel kurulda rakibine 114 oy fark atarak CHP'nin seçilmiş İlçe Başkanı oldu.

22 Aralık 2019 - 07:52

Mudanya'da partisinin İlçe sekreterliği görevindeyken bir yıl önce İlçe Başkanlığı'na atanan Ömer Aydın, iki listeli olağan genel kurulda rakibine 114 oy fark atarak CHP'nin seçilmiş İlçe Başkanı oldu.

CHP Mudanya İlçe Başkanlığı, mahalle delege seçimlerini tamamlamasının ardından olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde yapılan genel kurula CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal'ın yanı sıra çevre ilçe başkanları, geçmiş dönem milletvekilleri ile Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve çok sayıda partili katıldı. CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, faaliyet ve denetim raporlarının okunup ayrı ayrı ibralarından sonra gündem değişikliği ile dilek ve temenniler seçim öncesine alındı. Siyasi konuşmaların yanı sıra delegelere söz verilen genel kurulda, parti içi özeleştiriler de şeffaf bir ortamda yapıldı. 

"HEDEFİMİZ YÜZDE 65 OY ORANI"
İki adayın yarıştığı kongrede, adaylardan Hüseyin Esen, demokrasi şöleni olarak nitelendirdiği genel kurulda, delegelerin demokratik haklarını kullanarak iradelerini sandığa yansıtacaklarına inancının tam olduğunu belirterek, sessiz çoğunluğun sesi olmak adına yola çıktıklarını söyledi. Konuşmasında birliktelik vurgusu yapan mevcut İlçe Başkanı Ömer Aydın ise, 2019 yerel seçimlerinde aldıkları yüzde 54'lük oy oranını yeni dönemde yüzde 60-65'lere çıkarmak istediklerini belirtti. Yönetim, ekonomik, diplomatik ve bilgi kirliliği krizlerinin ülkenin 4 ana sorunu olduğunu öne süren Aydın, memleket sorunlarının şahsi menfaatlerin önünde tutulması gerektiğini söyledi. 

"DEMOKRASİ MUDANYA'DAN HİÇ AYRILMASIN"
Konuşmalar ardından gerçekleşen seçimlerde 308 delegeden katılım sağlayan 258 delege iki sandıkta oy kullandı. Heyecanlı geçen kongrede, sarı listeyle yarışan geçmiş dönem Mudanya Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Esen'in listesi 72 oyda kalırken, beyaz listeyle yarışan Ömer Aydın 186 delegenin oyunu alarak atamayla geldiği ilçe başkanlığına seçilerek güven tazeledi. Seçim sonuçları ardından Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile birlikte sahneye çıkan CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Hüseyin Esen ile Ömer Aydın'ı tebrik ederek, birliktelik mesajı verdi. CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın, demokrasinin Mudanya'dan hiç ayrılmamasını dileyerek, "Bu seçimlerde ne ben kazandım, ne de Hüseyin Esen kaybetti. Gerçekten demokrasi kazandı, partimiz kazandı. Bundan sonraki çalışmalarda bugünkü eleştirileri de dikkate alarak, sessiz çoğunluğu da içimize dahil etme gayretiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Herkese katılımları ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

ÖMER AYDIN'IN BEYAZ LİSTESİ..
Ömer Aydın başkanlığındaki 15 kişilik CHP Mudanya İlçe Yönetiminde; Hasan Cumhur Aksan, Yeşim Batır, Nevin Bozkurt, Selda Çaytemel, Asuman Çölek, Doğan Güleryüz, Cihan Gür, Tufan Irmak, Hikmet Karip, Görkem Kaya, Doğan Ferdi Sonkaynar, Hüseyin Şenkal, Belgin Tanyeri ve Nuriye Yılmaz görev aldı. Aydın'ın listesindeki 34 kişilik İl Delegeleri arasında ise Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın yanı sıra eşi Gülbahar Türkyılmaz, Adnan Türkyılmaz, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Bahçuvancı, Gençlik Kolları Başkanı Seda Güzelkaya, eski meclis üyesi Süleyman Çevik gibi isimler yer aldı.

Yavuz Gerçekçi
21.12.2019
 

 

Reklam
Bu haber 531 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet   
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet  
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan