Bin 283 öğrenci Ata’sının huzuruna çıktı

Bin 283 öğrenci Ata'sının huzuruna çıktı

Mudanya Belediyesi, ilçe genelinde ilk ve ortaokullar arasında düzenlediği “Cumhuriyet’in Doğduğu Kent Mudanya’nın Çocuklarından Atatürk’e Mektuplar” yarışmasına katılan 1283 öğrenciyi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Anıtkabir’de Ata’sının huzuruna çıkarttı

02 Mayıs 2018 - 19:15 - Güncelleme: 07 Mayıs 2018 - 11:44

Mudanya Belediyesi, ilçe genelinde ilk ve ortaokullar arasında düzenlediği “Cumhuriyet’in Doğduğu Kent Mudanya’nın Çocuklarından Atatürk’e Mektuplar” yarışmasına katılan 1283 öğrenciyi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Anıtkabir’de Ata’sının huzuruna çıkarttı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının 79’uncu yıl dönümünde düzenlenen yarışmaya katılan öğrencilere verdiği sözü tuttu. Büyük bir heyecan, gurur ve mutluluk yaşayan kafile için Anıtkabir’de özel tören düzenlendi. Başkan Türkyılmaz; CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman, parti temsilcileri, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin velileriyle birlikte tören eşliğinde Aslanlı Yol’dan geçerek, mozaleye çelenk bıraktı. Başkan Türkyılmaz, Şeref Defterine, “Sevgili Atam, Cumhuriyetimizin doğduğu kent Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mütareke şehri Mudanya’nın çocuklarıyla huzurunuzdayız. Size olan sevgimizi, saygımızı, şükranlarımızı sunuyoruz. Bilin ki vatanı için görevini en iyi yapan çocukların olarak, emanetiniz olan devletimizin tekliği, ulusumuzun tümlüğünü ve cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız” notunu yazdı.

KİTABI ANITKABİR KOMUTANI’NA TESLİM ETTİLER

Başkan Hayri Türkyılmaz ve öğrenci temsilcileri törenin ardından Anıtkabir Komutanı Albay Ahmet Nurtan ile görüşerek, 1283 çocuğun yazdığı mektuplardan oluşan 640 sayfalık kitabı takdim etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Albay Ahmet Nurtan, Başkan Türkyılmaz’a ve çocuklara teşekkür etti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU MUDANYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Mudanya Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle Anıtkabir’i ziyaret eden öğrencileri ağırladı.

Başkanı Türkyılmaz, “Cumhuriyet’in Doğduğu Kent Mudanya’nın Çocuklarından Atatürk’e Mektuplar” yarışmasına katılan öğrencilerle birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen öğrenciler, Mudanya Belediyesi tarafından kitap haline getirilen 1283 mektubu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na takdim etti. Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin geleceği için yapacağımız ilk şey çocukların daha iyi bir eğitim alması olacaktır. Bizim görevimiz sizin daha iyi eğitim almanızı sağlamaktır. Atatürk’e yazdığınız mektuplardan dolayı sizleri kutlar sizlere yürekten teşekkür ederim” dedi.

ÖMER BİLİK

21.4.2018

Reklam
Bu haber 6857 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet   
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet  
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan