Çaptık “Daha yeni başlıyoruz”

Çaptık “Daha yeni başlıyoruz”

Mudanya İYİ Parti İlçe Başkanı Fehim Çaptık 2. Olağan Üstü Kongre’nin ardından İYİ Parti Genel Başkanlığı’na tekrar getirilen Meral Akşener’in ardından bir açıklama yaptı.

17 Ağustos 2018 - 09:33

Mudanya İYİ Parti İlçe Başkanı Fehim Çaptık 2. Olağan Üstü Kongre’nin ardından İYİ Parti Genel Başkanlığı’na tekrar getirilen Meral Akşener’in ardından bir açıklama yaptı.

Çaptık, “İYİ Parti Türkiye siyasetinde özlemini kurduğumuz parti içi demokrasi işleyişinde 2. Olağan Kongresi’nde Genel Başkanımız Meral Akşener hanımın yeniden Genel Başkan seçildiği kurultayda Bursa Milletvekilimiz Sayın Ahmet Erozan, Sayın Sermin Özensoy, Sayın Zafer Milli Genel İdare Kurulu Üyesi olmuştur. 10 ay önce Türkiye siyasetine yeni doğmuş bir bebektik. Yapılan bütün baskı ve tehditlere aldırmadan milletimizden aldığımız güç ile bugün bebek büyüdü, konuşmaya başlıyoruz. Türkiye’mizin İYİ Parti kadrolarına İYİ insanlar tarafından yönetmeye ihtiyacı olduğu gibi Mudanya’mızın da İYİ İnsanlar tarafından acilen yönetilmeye ihtiyacı var” dedi.

Çaptık Mudanya’nın sorunları konusunda, “Hangi sorunu yazalım güzel Mudanya’mızın? Trafik sorunu başlı başına duruyor! Medya’da iki demeç gerisi yok! Sahil bu yıl bitti şükür; ama tadilat bitmedi yapılan parkeler sökülüyor, maliyeti yine vatandaşımızın cebinden çıkacak! Milli servetimiz yandaşın cebini dolduruyor!

Büyükşehir yasası ile köylerimiz mahalle oldu. Mudanya Belediyesi çöpleri topluyor. Çöple bitmiyor yazın en büyük sorun, karasinek mücadelesi düzenli yapılmıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi hep bildiğimiz gibi Mudanya Belediyesi ile aradaki yetki sorununu çözemedikleri için vatandaş mağdur. Başkan Hayri Türkyılmaz Bursa Büyükşehir Belediye Meclis toplantılarına katılsa Mudanya’mızın sorunlarını Mecliste savunsa yetki sorunu da kalkacak ortadan. 4 yılda bildiğimiz kadarı ile 2 meclise katılmışsın Sayın Başkan doğru mudur?

Mudanya Belediyesi nerden başlasak elimizde kalıyor” dedi.

 

YILDIZ TEPE’DE İNŞAATI DEVAM EDEN HOTEL

Çaptık Yıldıztepe’ye yapılmakta olan otel inşaatı hakkında, “Mudanya Belediyesi İmar Komisyonu’na verilen önerge ile komisyonda CHP’li Meclis üyelerinin onayı AKP’li meclis üyelerinin ret kararı ile Mudanya Meclisi’ne gelip, yine CHP’li Meclis üyelerinin onayı AKP’li Meclis Üyelerinin ret MHP’li Meclis üyelerinin katılmadığı toplantıda bölgeyi villa imarından turizm imarına açıldığı yerde kumaşın lekesini aramak gerek Başkan? Gerisi zaten yasal olarak Büyükşehir Belediyesi’nden izinleri alınarak geçiyor. Ne hikmetse Mudanya Meclisi’nde ret veren AKP’li Meclis üyeleri Büyükşehir Meclisi’nde onay veriyor. Bu hafta yapılan Otostop Festivali bölge halkının karşı çıkmasına rağmen hiç bir öneriye kulak asmadan 4 yıl önce söylediğin Mudanya’yı birlikte yöneteceğiz anlayışını hiçe sayarak devam ettin Sayın Başkan! 3 yıl önce aynı bölgede çıkan yangının acısını unutmamışken yine aynı bölgede çıkan yangın içimizi yaktı. Çağrışan, Bademli ve Göynüklü halkımıza 11 Ağustos Cumartesi günü çıkan yangında can kaybının olmaması sevindirirken, yangının evlerin yakınına kadar geldiğini bazı evlerde çatıda hasar oluştuğunu gördük. Mağdur olan vatandaşlarımıza çok geçmiş olsun. Hafızalarımızdan daha silemediğimiz 3 yıl önce aynı bölgede çıkan yangın aynı bölgede tekrarlanması bizleri derinden yaralıyor. Yangının çıkış sebebinin sigara izmaritinden kaynaklandığını fakat rüzgarın olması talihsizlik! Yolun karşı şeridi Bademli yakasına geçmesi daha büyük felaketlerin olmaması yangın müdahalesini zamanında yapan yetkililere teşekkür ederiz. Allah yangın, sel ve doğal afetlerden ülkemizi korusun. Yanan bölgelerimizin orman vasfının korunması en kısa zamanda ağaçlandırması ve imara açılmaması için takipçisi olacağız” dedi.

 

ÖMER BİLİK

16.8.2018

Reklam
Bu haber 1007 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Sosyal destekte ikinci faz
Sosyal destekte ikinci faz