CHP başkan aday adayları vitrine çıktı

CHP başkan aday adayları vitrine çıktı

Mudanya CHP’de aday sayısı altıya ulaşırken, aday adayları CHP parti binasında kendilerini tanıtarak projelerinden söz ettiler.

23 Ekim 2018 - 15:37

Mudanya CHP’de aday sayısı altıya ulaşırken, aday adayları CHP parti binasında kendilerini tanıtarak projelerinden söz ettiler.

Belediye başkan aday adayların başvurularını yapmasının ardından bu gün sona eren başvuru süresinde 3 aday tanıtımlarını yaptılar. İlk tanıtımı Erdal Aktuğ’un yapmasının ardından, halen Belediye başkanlık görevini sürdüren Hayri Türkyılmaz aday adaylığı başvurusunu yaparak, kendini tanıtıp ikinci dönem seçildiğinde yapacaklarını anlattı.

Sunumunu CHP Mudanya İlçe Başkanı İbrahim Karadeniz’in yaptığı programın son gününde ise sabah saatlerinde Deniz Baykal aday adaylığını açıklayarak, kendini tanıtıp Mudanya’da eksik gördüğü yatırımlardan bahsederek, samimi duygularla talip olduğu Mudanya Belediye Başkanlığında bilgi ve teknoloji çağını yakalamış bir ekiple hizmet vereceğini duyurdu. Baykal, “Mudanya’yı Türkiye’de hak ettiği yere getirmek için Mudanya halkının refahını artıracak, gençlerimize iş sağlayacak, iş insanlarımıza yatırım fırsatı tanıyacak bir anlayışla Mudanya’ya talibiz” dedi.

Saat 14:oo da bu kez Engin Tokgöz partililerin karşısına geçerek kendini tanıttı. Bir Mudanya çocuğu olarak ve Mudanya’da yaşayan biri olarak Mudanya’nın sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu sorunların çözülmesi için projeler geliştirmiş bir başkan olarak, Mudanya halkı ile birlikte çalışarak çözeceğim.  Mudanya halkını birbiriyle barışık bir Belediye’de sorunlarını çözecek genç ve dinamik bir Belediye Başkanı olarak hizmet vermek istiyorum” diyerek partililerden destek istedi.

Son aday adayı ise Mirzaoba köyü doğumlu Sami Kahveci’ydi. Kahveci Mudanya ve Mudanyalıyı çok iyi tanıyan Mudanya’da tarımın zorluklarını bilen, üreticinin dilinden anlayan Belediye olarak üreticiye destek olacaklarını ifade etti. Kahveci, 2014 yılında çok çalışarak Hayri Türkyılmaz’ı Belediye Başkanı seçtik. CHP’yi yeniden seçtirmek zorundayız, Tanrı Belediye Başkanı anlayışı tüm ayıplarıyla yok olup gitmiştir. Bir Belediye Başkanı kendiyle kentiyle barışık olmalıdır. Çağdaş yönetim anlayışında ben yaptım oldu mantığı yoktur. Hizmet üretirken siyasi ayrımcılık gözetmeden herkese eşit ve adaletli davranmak zorundadır. Barış hepimizin hasleti, lafta kalan sözde barış değil, “gerçek barış ve samimi barış. Umuda giden bu yolda birlikte başarmak ve birlikte yönetmek için hepinizin desteğini bekliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Aday adaylık başvurusunu yapmasının ardından basınla özel bir toplantı bir araya gelen Şenol Seven ise burada kendini basına tanıtarak, Mudanya için ürettiği projelerden bahsederek, Mudanya’nın hak ettiği, Mudanyalının hakkı olan bir yönetim anlayışı içinde olan belediye başkanı olacağı mesajını verdi.

Aday adayları Mudanya’nın trafik, yapılanma, turizm, tarihsel dokuyu korumak ve tarımsal ürünleri olan zeytin ve kara incir konusunda üreticiye destek vermek adına ortaya çıkardıkları projelerini anlatarak destek istediler.

 

Hakkı Ovatman

23.10.2018

Reklam
Bu haber 1161 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet   
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet  
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan