Enginar yapraklarının karaciğer hastalığı durumlarında etkili...

Enginar yapraklarının karaciğer hastalığı durumlarında etkili olduğu kanıtlanmıştır

Hurmanın özü çıkartılarak elde edilen hurma özü suyu ile yapılan enginar reçelimizde başka bir tatlandırıcı kullanılmamıştır.

14 Mayıs 2018 - 15:09

Hurma özlü enginar reçeli

Hurma dünya çapında çok yaygın olarak tüketilen besinlerin başında gelir. Özellikle ana vatanı Arap Yarımadası’nda birçok hastalığı tedavi ettiğine inanılır. Hurma aynı zamanda Hadis-i Şeriflere konu olan bir meyve türüdür. Özellikle Ramazan aylarında tüketimi zirve yapar.  İftar sofralarının en önemli besinidir ve uzun süre aç kaldıktan sonra hurma ile oruç açmanın sağlık açısından da çok önemli olduğuna inanılmaktadır.

Hurma, DNA’ları ve hücreleri yenileme özelliği olan nadide meyvelerden bir tanesidir. Doyurucu özelliği dışında içerdiği besin maddeleri, vitamin ve elementlerle sağlık açısından da çok önemi bir besin olan hurma, önemli bir antioksidan görevi görür. Şeker, protein, lif ve farklı yağlar başta olmak üzere 16 farklı mineral içermektedir.  Ayrıca zengin bir C, B1, B2 ve A vitamini kaynağıdır.  İyi derecede flor içerir, flor diş çürümelerini önler ve bağışıklık sitemine güç katar.  Hurma, bağışıklık sistemini güçlendiren ve özellikle kanser hastalığına yakalanma riskini azaltan selenyum açısından da zengin bir şifa kaynağıdır.

Hurmanın özü çıkartılarak elde edilen hurma özü suyu ile yapılan enginar reçelimizde başka bir tatlandırıcı kullanılmamıştır. Pancar şekeri kullanılmayıp, hurma özünden yapılan reçelimizi şeker hastaları çok rahatlıkla kullanabilirler.

 

www.enginardukkani.com

 

Reklam
Bu haber 2966 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Sosyal destekte ikinci faz
Sosyal destekte ikinci faz