Erozan’ın Mudanya ziyaretleri

Erozan’ın Mudanya ziyaretleri

İYİ Parti Uluslararası İlişkiler ve Türk Dünyası’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan Mudanya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

30 Ağustos 2018 - 10:40

İYİ Parti Uluslararası İlişkiler ve Türk Dünyası’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan Mudanya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erozan, İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Fehim Çaptık ve yönetim kurulu üyelerinin ilk durağı Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer oldu. Kaymakam Sözer, Erozan, Çaptık ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Heyet daha sonra Mudanya Esnaf Odası Başkanı Emir Ali Usta’yı ziyaret etti. Usta, “Üretimi artıramazsak işimiz zor, üretimi artırıcı tedbirlerin alınması gerekir. İthalat ve ihracat dengelerinde bir hayli bozukluk var. İnşallah hallederler çünkü bizler aynı gemideyiz batarsa hepimiz boğuluruz” dedi. Erozan, “Muhalefet partisi olarak aynı gemide olsak bile kaptana güvenmiyoruz sıkıntımız o. Bu ülkenin eğitime ihtiyacı var. Ama iktidar bunun tam aksini düşünüp eğitilmiş insan ihtiyaç değil, çünkü eğitilmiş insan düşünüyor, sorguluyor onlar için bu da iyi bir şey değil. Gerçek seçim bence önümüzdeki yerel seçimlerdir. O seçimde ittifak olmaz ama işbirliği olabilir. Ülkemizin düştüğü durumdan siyasi pay çıkarmamak gerekir. Biz yerel seçimde Bursa’yı kale kale fethederek 37 ilçeden 15 ilçeyi İYİ Parti Belediyesi olarak çıkacağımıza inanıyorum. Bizler muhalefet olarak halkın sorunlarını çözmek için varız” dedi.

Erozan ve ekibi daha sonra Mudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı’yı ziyaret etti. Bu ziyaretten dolayı Kazancı ve Erozan karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Erozan ve beraberindekilerin son durağı Marmarabirlik’e bağlı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız’ı ziyaret etti. Yıldız, “Zeytin üreticisinin sıkıntısı dövize gelen zamla giderlerinin artmasıdır. Biz Marmarabirlik olarak üreticilerimize tamamen kârsız ilaç, gübre veriyoruz biz buna amme hizmeti olarak bakıyor ve üreticimize destek olduğumuzu düşünüyoruz. Bu zeytin döneminde de kendilerine destek olmayı planlıyoruz ama geçen yılla bu yıl fiyatları arasında uçurum var. Üreticiler sıkıntı içerisinde bizler endişeliyiz dışarıdan getirilen siparişler yüksek maliyet yüzünden gümrüklerde bekletiliyor” dedi. Erozan, “Bu tedbirlerin zamanında alınmamasından kaynaklanmaktadır. Bunun faturası da dalga dalga çıkıyor, çıkacakta. Bu böyle, kolaylıkla aldık tedbirleri düzlüğe çıkıyoruz demek aşırı bir iyimserlik ve akılcı değildir, bir an önce akılcı tedbirler alınarak üreticiler rahatlatılmalıdır” dedi.    

Erozan, “Seçim kampanyası süresince vaadimi tutarak oy versinler vermesinler onlara olan borcumu üstlendiğim sorumluluğumun gereğini yapmak üzere kampanyadaki gibi çalışmalarımı sürdürüyorum. İlçe ilçe Bursa’yı arşınlamaya devam ediyorum. Bugünkü ziyaretim ise özel demem gerek çünkü Mudanyalı olmanın ayrı bir sorumluluğum var, o sorumluluğu şerefle taşıyıp ziyaretlerimi bitirdim” dedi.

 

ÖMER BİLİK

30.8.2018

 

 

Reklam
Bu haber 800 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet   
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet  
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan