Esen, başkanlığa talip oldu

Esen, başkanlığa talip oldu

Mudanya Belediye Meclisi’nin 2004-2009 ile 2014-2019 dönemlerindeki CHP’li üyesi Hüseyin Esen, partisinin Mudanya İlçe Başkanlığı’na talip oldu. 21 Aralık’ta gerçekleşecek olağan genel kurul için adaylığını parti binasında açıklayan Hüseyin Esen, “sessiz çoğunluğun sesi” olarak çıktıkları yolda, “Mudanya’nın birleştirici gücü biz olacağız” dedi.

21 Aralık 2019 - 01:01

Mudanya Belediye Meclisi’nin 2004-2009 ile 2014-2019 dönemlerindeki CHP’li üyesi Hüseyin Esen, partisinin Mudanya İlçe Başkanlığı’na talip oldu. 21 Aralık’ta gerçekleşecek olağan genel kurul için adaylığını parti binasında açıklayan Hüseyin Esen, “sessiz çoğunluğun sesi” olarak çıktıkları yolda, “Mudanya’nın birleştirici gücü biz olacağız” dedi.

“KİŞİLERİN ADAYI DEĞİLİZ”

CHP Mudanya İlçe Başkanlığı’nda adaylık açıklaması yapan Hüseyin Esen, delegelerin desteğini 21 Aralık’ta sandığa yansıtmalarını istedi. Bir kişinin ya da kişilerin adayı olmadığının altını çizen Esen, değişim için gösterilen çabanın yerini bulacağına inancının tam olduğunu söyledi. CHP’nin daha demokratik, öteleyen değil birleştiren, üyelerin fikirlerine saygı duyan ve sadece üyelerini değil halkı da dinleyen, kavgacı pozisyonda olmayan bir parti olmasını sağlamak adına yola çıktıklarını belirten Esen, hedeflerinin; üzerlerindeki sessizlik toprağını atarak birleştirici gücü sağlamak ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin fabrika ayarlarını yeniden canlandırmak olduğunu kaydetti.

Toplantıda özgeçmişinde de kısaca bahseden Hüseyin Esen, Mudanya Belediye Meclisi’nde görev aldığı dönemlerdeki çalışmaları da paylaştı. Mudanya Belediyesi bünyesinde ilk defa gerçekleşen ve Mudanya’nın turizmdeki yol haritası olan Turizm Master Planı’nda da kendisinin emeği olduğunu ifade eden Esen, master planla ilgili sosyal medyada yapılan eleştirileri polemik konusu yapmak istemediğini belirterek, eleştirilere genel kurul da belgeleriyle birlikte cevap vereceğini açıkladı.

AYDIN’DAN ESEN’E TEBRİK

Öte yandan Mudanya Belediye Meclis Üyesi Selahattin Avcı’nın da hazır bulunduğu açıklamaya hastası dolayısıyla gecikmeli katılan CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın ise, başkanlığa talip olan Hüseyin Esen’i, cesaretinden ötürü tebrik etti. CHP içerisinde demokratik ölçülerde gerçekleşecek seçimlere herkesin katılabileceğini ifade eden Başkan Aydın, kazananın CHP olacağını söyledi.

 

Yavuz Gerçekçi

21.12.2019

Reklam
Bu haber 530 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet   
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet  
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan