Girityalılar moral depoladılar

Girityalılar moral depoladılar

Mudanya Giritliler ve Yanyalılar Kültür Ve Dayanışma Derneği yeni sezon çalışmaları için dernek binasında toplanarak yeni sezon öncesi moral depoladılar.

24 Ekim 2019 - 22:54

Giritya Dernek Başkanı Zehra Nur Biricik’in önderliğinde dernek binasında toplanarak, yeniden bir araya gelmenin heyecanını yaşayan Girityalılar, gevrek eşliğinde tarhana Çorbası ve helva ikramında bulundular. Toplantıda Mübadele yollarında hayatlarını kaybedenler anılarak, önceki dönem dernekte yönetimde olup emeği geçen, Kendileri Mübadil torunu olan, Mudanya Eski Belediye Başkanı Hasan Aktürk toplantının onur konuğu olarak yerini aldı.

Toplantıda söz alan Dernek Başkanı Biricik, “ Derneğimizde her yıl olduğu gibi Girit ve Yanya’ya ait çeşitli el emeği ürünleri üretmek ve çeşitli el sanatlarından oluşan kurslarımızı yeniden hayata geçirmek üzere ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımızda ayrıca göç yollarında hayatlarını kaybeden büyüklerimizi anmak istedik. Onların hatıralarını yaşatmak üzere Mudanya’da yaşayan Giritliler ve Yanyalılar derneğimiz üyeleri ile birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyerek dernek üyelerine teşekkür etti.

 

Hakkı Ovatman

22.10.2019

Reklam
Bu haber 348 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye şampiyonu Zehra…
Türkiye şampiyonu Zehra…
Basketbolda hedef Bölgesel Lig
Basketbolda hedef Bölgesel Lig