Korkunç kaza iki can aldı

Mudanya Tirilye Mahallesi’nde otoparktan çıkarken aracının kontrolünü kaybeden Ercan K. (64), sahilde bulunan köylü pazarındaki bir dükkana girdi.


Korkunç kaza iki can aldı

Mudanya Tirilye Mahallesi’nde otoparktan çıkarken aracının kontrolünü kaybeden Ercan K. (64), sahilde bulunan köylü pazarındaki bir dükkana girdi. Dükkan içinde bulunan Bahtınur Bora (58) ve Hatice Bilgin (64) hayatını kaybederken, Binnaz Mersin (64) yaralandı.

Olay saat 20.00 sıralarında Mudanya İlçesi Tirilye Mahallesi Köylü Pazarı'nda meydana geldi. Tirilye'ye gezmeye gelen Ercan K., 34 EN 4579 plakalı aracıyla otoparktan çıktığı esnada aracın kontrolünü kaybederek Köylü Pazarı’nda bulunan bir zeytin dükkanına ve jandarma noktasına çarptıktan sonra elektrik direğine de çarparak devirdi. Bu sırada dükkan içinde bulunan Bahtınur Bora ile Hatice bilgin olay yerinde hayatını kaybederken, Binnaz Mersin, olay yerine gelen ambulansla itfaiye ekibi tarafından dükkan içinde sıkıştığı yerden çıkarılarak Mudanya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri alkollü olduğu iddia edilen Ercan K.'yı gözaltına alırken, Bahtınur Bora ile Hatice Mersin'in cenazesi Mudanya Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

 

ÖMER BİLİK

1.9.2018