"Hukuktan nasibini almamış beyanattır"

"Hukuktan nasibini almamış beyanattır"

MUDANYA Belediye Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde 17.08.2018 tarihinde yayınlanan, “Danıştay, Başkan TÜRKYILMAZ’ı haklı buldu: istifalar geçerli” başlıklı haber ve haberle ilgili olarak Belediye Başkanı’nın beyanatları hakkında; Mahmure UÇAR, Mustafa AY, Metin UYANIK ve Metin BAĞCI adına; “Kamuoyunu Bilgilendirme ve Hukuki Değerlendirme” BASIN bildirisi yayınlandı.

18 Ağustos 2018 - 10:22 - Güncelleme: 18 Ağustos 2018 - 10:25

MUDANYA Belediye Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde 17.08.2018 tarihinde yayınlanan, “Danıştay, Başkan TÜRKYILMAZ’ı haklı buldu: istifalar geçerli” başlıklı haber ve haberle ilgili olarak Belediye Başkanı’nın beyanatları hakkında; Mahmure UÇAR, Mustafa AY, Metin UYANIK ve Metin BAĞCI adına; “Kamuoyunu Bilgilendirme ve Hukuki Değerlendirme”

BASIN bildirisi yayınlandı.

 

İSTİFALARIN GEÇERLİ OLDUĞUNA DAİR BELEDİYE BAŞKANININ BEYANATLARI, HUKUKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ BEYANATLARDIR. İSTİFALARIN GEÇERLİ OLDUĞU HABERİ İSE, KAMUOYU’nu KASITLI OLARAK YANLIŞ BİLGİLENDİRME AMACINA YÖNELİKTİR.

 

Belediye Başkanı TÜRKYILMAZ; kendisi hakkında İçişleri Bakanlığı’nca verilen “Soruşturma Açılması İzni”ni kaldıran Danıştay kararını, hukuken kabul edilmesi mümkün olmayacak bir tarzda yorumlamıştır. Adeta sapla samanı birbirine karıştırmıştır, kişilerin istifalarının geçerli olduğuna dair HUKUKİ GAF ve GARABET DOLU bir sonuç çıkarmıştır. Bu bağlamda, istifaların geçerli olduğu sonucuna dayalı beyanat; deyim yerindeyse, HUKUKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ bir beyanattır.

Bu meclis üyelerinin istifalarının, gerçek iradelerini yansıtmadığı buna karşılık istifaların işleme konulmasının hukuka aykırı olduğu, KESİNLEŞMİŞ MAHKEME KARARLARI ile SABİTTİR. Başkan’ın sözünü

ettiği Danıştay kararı; kesinleşmiş mahkeme kararlarını kaldırmadığı ve istifaları geçerli kılmadığı gibi, böyle bir sonuç çıkarılmasına da kesinlikle yol açmaz. MUDANYA Belediye Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde, istifaların geçerli olduğuna dair yayınlanan haber ise; tam anlamıyla, KOMUOYUNU KASDEN YANLIŞ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA YAPILMIŞ BİR HABERDİR. Bu haberi hazırlayan ve yayınlayanlar hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Sonuçta, meclis üyelerinin Belediye Başkanı’nı ÇATLATIRCASINA kesinleşmiş mahkeme kararları ile meclise ve komisyonlara dönmüşlerdir, maddi ve manevi tazminatlarını yine kesinleşmiş mahkeme kararları ile almışlardır. Şimdi sıra, kendilerine ödenen tazminat paralarının, yargılama giderlerinin ve vekâlet ücretlerinin bizzat başkan tarafından devlete geri ödettirilmesi için hukuki işleme gelmiştir. Yeri gelmişken, şunu da hatırlatmalıyız ki; Belediye Başkanı’nın iddiasının aksine, meclis üyeleri ne ÇAMUR ATMIŞLARDIR ve ne de BALTAYI TAŞA VURMUŞLARDIR. Zira; dillerinde çamur, ellerinde de balta yoktur. Adalete sığınmışlardır ve adaletin KESKİN KILICINA sarılmışlardır. Başkan kendisini, TAŞ YERİNE KOYMUŞSA; o da, onun kendi takdiridir.

Reklam
Bu haber 1078 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basketbolda hedef Bölgesel Lig
Basketbolda hedef Bölgesel Lig
Girityalılar mübadelenin 97. Yılını kutladı
Girityalılar mübadelenin 97. Yılını kutladı