Kaymakam Sözer terfi etti..

Kaymakam Sözer terfi etti..

İçişleri Bakanlığı kararı ile 80 mülki idare amirinin birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

11 Ocak 2020 - 18:16

İçişleri Bakanlığı kararı ile 80 mülki idare amirinin birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, 93 puanla birinci sınıf Mülki İdare Amirliği'ne yükseldi. Söz konusu karar ile Bursa'dan sadece Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer ile birlikte, aralarında Mülkiye Başmüfettişi, Mülkiye Müfettişi,  İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri, Valilik Hukuk Müşaviri ve vali yardımcılarının da olduğu 80 kişi birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltildi.

 

FAİK OKTAY SÖZER KİMDİR?

1976 Trabzon doğumlu olan Kaymakam Sözer, 1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünde Lisans öğrenimine başlamış ve 2000 yılında öğrenimini tamamlayarak başarıyla mezun olmuştur. Atatürk Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamış olup; İstanbul Medipol Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. 

İş hayatına Gümrük Müşavirliğinde başlayan Kaymakam Sözer, bir süre Maliye Bakanlığında uzmanlık yaptıktan sonra 2004 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam olarak göreve başladı. İngiltere'nin Exeter Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra TODAİE' de kamu diplomasisi kursuna katılıp diploma alan Sözer, 01.12.2016 tarihinde son görev yeri İzmir Kınık Kaymakamlığı'ndan Mudanya'ya atanmış olup, 22 Aralık 2016 tarihinde görevine başlamıştır.  Evli ve iki çocuk babası olan Sözer, İngilizce bilmektedir.

 

Yavuz Gerçekçi

10.1.2020

Reklam
Bu haber 2925 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye şampiyonu Zehra…
Türkiye şampiyonu Zehra…
Basketbolda hedef Bölgesel Lig
Basketbolda hedef Bölgesel Lig