Konteyner günleri mazide kaldı

Konteyner günleri mazide kaldı

Mudanya Karanlıkdere'de çamur alanda tuvaleti, suyu, elektriği olamayan konteyner içinde yaşamaya çalışan Yıldıztepe Projesi kapsamında minibüsçülerin ana durağı yapılması amacıyla Mudanya Belediye Zabıtası tarafından iki haftaya kadar boşaltılacağı gerekçesiyle (Burayı boşaltıp gidin" denilmesi üzerine açıkta kalma korkusu yaşayan aileye yardım eli uzatan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya İlçe Başkanlığı ve MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, MHP Mudanya Kadın Kolları Başkanı

10 Ocak 2020 - 21:16

Mudanya Karanlıkdere'de çamur alanda tuvaleti, suyu, elektriği olamayan konteyner içinde yaşamaya çalışan Yıldıztepe Projesi kapsamında minibüsçülerin ana durağı yapılması amacıyla Mudanya Belediye Zabıtası tarafından iki haftaya kadar boşaltılacağı gerekçesiyle (Burayı boşaltıp gidin" denilmesi üzerine açıkta kalma korkusu yaşayan aileye yardım eli uzatan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya İlçe Başkanlığı ve MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, MHP Mudanya Kadın Kolları Başkanı İlknur Bakar aileye Emek Mahallesinde doğalgazı bulunan ev kiralayarak sıcak yuvaya kavuşturdu.

Mudanya’da çocukları Recep (9), Toprak (2), ve Yağmur (4) ile olumsuz şartlarda yaşam mücadelesi veren aileye şefkat elini uzatan Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, MHP Mudanya İlçe Kadınlar Kolu Başkanı İlknur Bakar ile birlikte ailenin sıkıntılı ortamdan kurtarılmasını sağladı.

Anne Vefa Hasaova, kendisinin bir rüya içinde olduğunu ve uyanmak istemediğini belirterek, "Bülent ağabey sayesinde sıcak bir yuvaya kavuştuk. Allah ondan ve İlknur Hanım’dan da razı olsun. Gazeteciler bizi gündeme getirmeseydi bu sıcak eve kavuşamayacaktık. Bülent ağabey Hızır gibi yetişti ve bizi sıcak bir çatının altında topladı. Bülent ağabey gerçek insanlığın ne olduğunu herkese gösterdi” diye konuştu.

Eşi ve çocuklarının sıcak bir evde oturmasının çok önemli olduğunu belirten baba Feridun Yamalı ise, “Bülent ağabey sayesinde yüzümüz güldü. Sıcak bir eve ve sıcak yemeğe kavuştuk. Kendime iş bulacağım, ayrıca iş buluncaya kadar hurda toplamaya devam edeceğim. Çocuklarımın rızkını kazanacağım. Sadece üç günde hayal edemeyeceğimiz bir eve kavuşturdu” dedi.

Resmi Nikah Sözü Alındı.

Ziyaret sırasında konuyu gündeme getiren MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden resmi nikah kıyılması gerektiğini belirtince Vefa Hasanova "Nikah şahidimiz siz olursanız, onur duyarız" diye karşılık verdi. Erden teklifi memnuniyetle kabul etti.

Geçen hafta Halitpaşa Mahallesi Karanlıkdere mevkiindeki konteynerlarda yaşayan ailenin yardım feryadına kayıtsız kalmayan MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, aileye AVM'den kıyafet alışverişi yaptıktan sonra berber ve hamama götürülmüştü. Ailenin ilçede geçici olarak otele yerleştirilmesi ardından, ev arayışına girmiş ve ailenin yıllardır alıştığı ve büyük oğullarının okuluna yakın olan Emek'te bulduğu evin depozitosu ile1 aylık kirasını peşin vermişti.

Öner Kıran

10.01.2020

Reklam
Bu haber 2713 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye şampiyonu Zehra…
Türkiye şampiyonu Zehra…
Basketbolda hedef Bölgesel Lig
Basketbolda hedef Bölgesel Lig