Mağdur aile artık evinde

Mağdur aile artık evinde

Mudanya Karanlıkdere mevkiinde ev kirasını ödeyemediği için bir yıldır 17 yaşındaki oğluyla derme çatma barakasında yaşam mücadelesi veren T.T ve oğlu kendileri için kiralanan konuta taşındılar.

05 Şubat 2020 - 23:20

Mudanya Karanlıkdere mevkiinde ev kirasını ödeyemediği için bir yıldır 17 yaşındaki oğluyla derme çatma barakasında yaşam mücadelesi veren T.T ve oğlu kendileri için kiralanan konuta taşındılar. T.T ve dışarıdan lise birinci sınıfı okuyan, gündüz hurda plastik ve kağıt toplayarak para kazanmaya çalışan 17 yaşındaki oğlu Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bület ERDEN'in aileye derme çatma barakasında yaptığı ziyaret sonrası ilçe gündemine gelmiş, ziyaret esnasında T.T'nin kameralara söyledikleri şok etkisi yapmıştı.

Basında haberin yer almasıyla harekete geçen Mudanya Kaymakamlığı aileye acil olarak bir miktar nakit para yardımı yaptı ve kira yardımında bulundu. Kaymakamlık tarafından Kira yardımına devam edeceğini bilgisini edindik.

MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden'in öncülüğünde, İlçe Teşkilatı üyeleri, MHP İlçe Sekreteri Sercan Sert ve Kadın Kolu Başkanı İlknur Bakar'ın girişimleri sayesinde ev eşyaları temin edilen konutun elektrik ve su abonelikleri yapıldı. Evdeki bir kaç eksikliğinde kısa sürede giderileceği bilgisini aldık.

Bir yıldır gayet zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan ve seslerini bir türlü yetkili makamlara duyuramayan aile böylelikle soğuk ve çamurdan alınıp sıhhı bir eve nakledildi.

T.T " Oğlumun Okumasını İstiyorum"

Ev eşyalarının yerleştirilmesi sırasında ziyaret ettiğimiz T.T ve oğlunun mutluluğu gözlerinden okunurken T.T "Benim okumuşluğum yok. Oğlumun okumasını istiyorum. Allah kaymakamlıktan, MHP İlçe Başkanlığında ve sesimizi duyuran gazetecilerden razı olsun. Çok mutluyum." dedi.
İlknur Bakar "Elimiz Ailemizin Üzerinde Olacak"

MHP Mudanya Kadın Kolu Başkanı İlknur Bakar "Bizler yardımcı oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz. T.T'nin bir tane oğlu var ve onu okutacak inşaallah. Çok çok güzel destekler aldık, el uzatan herkesten Allah razı olsun" dedi.
Sercan SERT ""Tahsili için elimizden geleni yapacağız"

MHP İlçe Sekreteri Sercan Sert lise birinci sınıfa giden ailenin genç bireyine Mudanya Ülkü Ocaklarınında derslerine yardımcı olacağı ve tahsiline devam etmesi için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını belirtti. Sert "Çok şükür Allah'a bizlere böylesine bir şey bahşetti. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun. Bize bu konuda katkı sağlayan, eşya temin eden herkese başta basın olmak üzere teşkilatım adına sonsuz teşekkürler ediyorum. Ailemizden tek ricamız var kardeşimiz okulunu okuyacak. Okul konusunda da gerekli desteği sağlayacağız.Mesleğini eline aldıktan sonra Rabbim daha iyilerini nasip edecek inşaallah." dedi.

Bu arada Kızılay Mudanya Derneği Başkanı Mustafa Bayrak aileye gıda ve giyecek yardımında bulunulacağını bildirdi.
Bülent ERDEN ' Klavye Cambazları Nerede?" diye sordu.

    Aileye yapılan tüm desteklerde bizzat öncü olan MHP Mudanya Meclis Üyesi Bülent ERDEN kameramıza çıkmayarak ;

    "Konuyu gündeme taşıyan basınımızın güzide temsilcilerine teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Lâkin Mudanya'nın en lüks mahallelerinden biri olan Halitpaşa'da herkesin gözü önünde olan tüm başvuru ve feryatlarına rağmen dikkate alınmayan, zor yaşam şartları altında bırakılan vatandaşlarımızı görmemezlikten gelen bazılarının vermek istediğimiz mesajımızı çarpıtarak çirkin eleştirilerde bulunmasını anlamakta zorluk çekiyorum. Hani o eleştirilerde bulunanlar nerede? Mağdur ailelere yaşanan süreçte içinde ulaşan var mı? Yok.

Çirkin eleştriler için klavye cambazlığı yapanların vicdanlarının sesini biraz açmaları gerekiyor kanaatimce. Bilsinler ki bizim gizliden gerçekleştirdiğimiz destek ve yardımlar, herkesin önünde yaşanan ve kimsenin müdahil olmak istemediği bir insanlık dramını ortadan kaldırırken farkındalık oluşturmak adına yaptıklarımızdan çok daha fazladır. Toplumsal sorumluluğumuz adına gerçekleşen iyiliğe emeği geçenlere teşekkür ederim. " dedi.

Öner Kıran

4.2.2020

Reklam
Bu haber 3297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güzelyalı Yat Limanı artık Büyükşehir’in
Güzelyalı Yat Limanı artık Büyükşehir’in
Güzelyalı sahiline estetik dokunuş
Güzelyalı sahiline estetik dokunuş