Mudanya’da gürültü kirliliğine isyan

Mudanya’da gürültü kirliliğine isyan

Mudanya Halitpaşa Mahallesi Arnavutköy Mevkii sakinleri yaz aylarında yoğun inşaat çalışmalarındaki gürültü ve toz-toprak kirliliğine isyan ediyorlar.

06 Ağustos 2018 - 19:21

Mudanya Halitpaşa Mahallesi Arnavutköy Mevkii sakinleri yaz aylarında yoğun inşaat çalışmalarındaki gürültü ve toz-toprak kirliliğine isyan ediyorlar. Mudanya’da yaz kış demeden süratle devam eden inşaatlardan dolayı vatandaşlar kışın camlarının kapalı olduğunu ancak yaz aylarının gelip havaların aşırı derecede ısınmasıyla dertlerin daha da çoğaldığını belirtiyorlar. Kışın kapalı camlardan seslerin azaldığını ancak yazın açılan camlardan toz-toprak yığını gelip bir de zemin çalışmalarında kompresör ve kaya kırıcı makinelerin seslerinden evlerinde sıkıntılı günler geçirdiklerini belirtiyorlar. Bazı vatandaşlar 10 yıldır bu bölgede oturduklarını ancak inşaatların gürültüsü nedeniyle dairelerini bile satmayı düşündüklerini belirtiyorlar.

Mudanya’da da turizm bölgelerinde olduğu gibi yaz aylarında en az 3 ay inşaat çalışmalarının durdurulmasını isteyen vatandaşlar yetkililerin buna bir çözüm bulmalarını bekliyorlar.

 

ÖMER BİLİK

6.8.2018

Reklam
Bu haber 1107 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyaz incirde hasat zamanı
Beyaz incirde hasat zamanı
Avrupalı gençlerden organ bağışı farkındalığı
Avrupalı gençlerden organ bağışı farkındalığı