Mudanyalı minikler İstanbul Kidzania’da

Mudanyalı minikler İstanbul Kidzania'da

Mudanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mudanyalı 30 ihtiyaç sahibi çocuğu İstanbul’daki Kidzania Çocuk Ülkesine götürdü.

07 Mayıs 2018 - 11:19 - Güncelleme: 07 Mayıs 2018 - 13:46

Mudanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mudanyalı 30 ihtiyaç sahibi çocuğu İstanbul’daki Kidzania Çocuk Ülkesine götürdü.

Mudanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Kidzania Fırsat Eşitliği Projesi kapsamında geziye katılan 4-14 yaş arasındaki ihtiyaç sahibi 30 çocuğun spor kıyafetlerini de Vakıf’tan karşılandı. Mudanya Kaymakamlığı önünden hareketle İstanbul Kidzania Çocuk Ülkesine hareket edildi. Çocuk ülkesinde Mudanyalı minikler 65 aktiviteye katılarak sanatsal, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirecekler. Kidzania Çocuk Ülkesi, çocukların 100’den fazla mesleği deneyimlediği, kendi kararlarını verip, özgürce hareket ettiği, yaratıcılığını kullandığı, arkadaşlar edindiği, ürettiği Dünya’nın ilk Çocuk Ülkesi olması özelliğine sahip.

65 aktiviteden yararlanacak Mudanyalı çocukların öğreneceği değerler içerisinde, sorumluluk, dayanışma, farkındalık, meslek ahlakı motor beceriler, eleştirel düşünme, bir reaksiyonu neden-sonuç ilişkisi içinde analiz etme, konsantrasyon, dürüstlük, cesaret, özgüven, uyum iş birliği, iletişim, kararlılık, hedef belirleme kazanımları olacağını belirten Mudanya Kaymakamı Oktay Faik Sözer, “Kaymakamlık olarak sevgili çocuklarımıza Vakfımızın Kidzania Fırsat Eşitliği Projesinde büyük faydalar sağlayacağını ümit ettiğimiz İstanbul’daki Çocuk Ülkesine göndermekten mutluyuz. Kidzania’da çocuklar hep birlikte hem doya doya eğleniyor hem de yepyeni şeyler öğreniyor. Çocuklarımız burada öğrendikleriyle ileride mesleklerindeki tercihlerini burada bir nebze olsun belirleyebileceklerdir. Kaymakamlık Vakfı olarak bundan sonra da ileriki günlerde çocuklarımız için bu tür etkinliklere devam etmeyi planlıyoruz, Çocuk Ülkesi’nde kendilerine eğlenceli öğrenme süreci diliyorum” dedi.

 

ÖMER BİLİK

7.5.2018

Reklam
Bu haber 63209 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet   
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet  
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan