Mustafa Bayral İyi Parti’den aday adayı oldu

Mustafa Bayral İyi Parti'den aday adayı oldu

Tarım sektörünün güçlü ve başarılı firması Mert Tarım'ın sahibi Ziraat Mühendisi Mustafa Bayral 24 Haziran'da yapılacak seçimler için partisinden 2. Bölge Bursa Milletvekili aday adayı oldu.

16 Mayıs 2018 - 15:27 - Güncelleme: 16 Mayıs 2018 - 15:32

Tarım sektörünün güçlü ve başarılı firması Mert Tarım'ın sahibi Ziraat Mühendisi Mustafa Bayral 24 Haziran'da yapılacak seçimler için partisinden 2. Bölge Bursa Milletvekili aday adayı oldu.
 
Ziraat Mühendisi Mustafa Bayral, Türkiye'nin yanlış ve yetersiz tarım politikalarının düzeltilmesinde Türkiye Millet Meclisi'nde çiftçi'nin sesi olmak, ülkenin içinde bulunduğu sorunlar için hızlı ve kalıcı çözüm önerilerini üst düzeyde gündeme getirerek, sağlam, güçlü ve aydınlık bir Türkiye'nin tesis edilmesine katkı sağlayacak bilgi, deneyim ve siyasi tecrübeye sahip olduğuna inandığı için İYİ Parti 2. Bölge Bursa Milletvekilliği'ne talip olduğunu açıkladı.
 
Mustafa Bayral İyi Parti'den Aday Adayı
 
Bursa coğrafyasını ve halkını iyi tanıdığını, çekilen sorunları hem kırsalda hem kentsel alanlarda uzun zamandır gözlemlediğini belirten Mustafa Bayral "Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi'nin Cumhurbaşkanlığında yeni, adil ve milli çıkarlarımız doğrultusunda bir Türkiye inşa etmek için canla başla çalışmaya varım. 20'nin üzerinde ülkeye yaptığım ziyaretlerde sadece turistik gezi değil, insanların yaşamlarını, tarım başta olmak üzere başarı hikayelerini, hayal kırıklıklarını yakından inceleyerek karşılaştırma yapma fırsatı bulmuş Türkiye sevdalısı bir Ziraat Mühendisi olarak ülkeme İYİ Parti çatısı altında hizmet edeceğime gönülden inanıyorum." dedi.
 
 
MUSTAFA BAYRAL KİMDİR?
 
1974 Bursa doğumlu olan Mustafa Bayral üç çocuklu çiftçi bir ailenin ortanca çocuğu. İlk ve orta öğrenimini Mudanya'da, lise öğrenimini Bursa'da tamamladı.Üniversite öğrenimini Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesinde bitirdi. Askerliğini Piyade Komando Asteğmen olarak Güneydoğu bölgesinde tamamladı. 1999 yılında Dilek Bayral ile evlendi. Mertcan ve Merve isimlerinde 2 çocuk babası olan Mustafa Bayral 2003 yılında Mert Tarım Zirai İlaç ve Gübre satışı firmasını kurarak tarım sektöründe aktif olarak çalışmaya başladı. Ziraat Mühendisleri Odası İlaç ve Tohum Bayileri Komisyon Üyesi olan Mustafa Bayral aynı zamanda kendi topraklarında zeytin, siyah incir ve ceviz üretimi yapan bir çiftçi.
 
Mustafa Bayral üretici bir çiftçi olmasının yanında Ziraat Mühendisi olmasından dolayı bölge çiftçisine zirai tarımsal danışmanlık yapmakta olup bu güne kadar 20'yi aşkın ülke ziyaret ederek özellikle tarımsal üretim teknikleri, pazarlama ve devlet destekleri başta olmak üzere incelemelerde bulundu.

Reklam
Bu haber 942 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet   
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet  
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan