Özdilek Mudanya’da 21. şubesini açtı

Özdilek Mudanya'da 21. şubesini açtı

Özdilek Marketler Zinciri’nin 21. halkası Mudanya’da görkemli bir şekilde açıldı. Bursa Asfaltı Mudanya girişindeki 4630 m2 kapalı alan üzerine inşa edilen market açılışına, Özdilek Holding Sahibi Hüseyin Özdilek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Bursa’nın tanınmış iş adamları ve kalabalık vatandaşlar katıldılar.

16 Ekim 2018 - 12:26 - Güncelleme: 16 Ekim 2018 - 13:06

Özdilek Marketler Zinciri’nin 21. halkası Mudanya’da görkemli bir şekilde açıldı. Bursa Asfaltı Mudanya girişindeki 4630 m2 kapalı alan üzerine inşa edilen market açılışına, Özdilek Holding Sahibi Hüseyin Özdilek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Bursa’nın tanınmış iş adamları ve kalabalık vatandaşlar katıldılar.

 

Mudanya Hipermarket açılışında Hüseyin Özdilek hoş geldiniz konuşmasında, “1917 senesinde henüz 17 yaşındayken havlu fabrikamızla başladık. Bugün Özdilek marketler zincirinde 8105 kişi istihdam etmektedir. 1600 üniversite mezunumuz çalışıp sevk ve idare etmektedir. Özdilek 205 milyon TL. işçilik, 174 milyon TL. de devlete direkt ve endirekt vergi ödemektedir. Devlete karşı 5 kuruş vergi borcu yoktur ve yıllardan beri bu böyledir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti varsa biz varız, biz TC Devleti’nin hizmetçisiyiz. Yürütme, Yasama, Yargı bağımsız olarak bize hizmet ediyor, bizler de onlara hizmet ediyoruz. Yasalar dahilinde bu bina 2012 yılında KİPA tarafından 3 nolu SİT alanı olarak Kültür Bakanlığı’ndan müsaade alınmış ve bina bitip anahtar teslimi haline geldi. Bu sürede mahkeme süreçleri devam etti, 2018 yılında Devlet demiş ki, benim vatandaşım mahkemelerle uğraşmasın. Kayıt içinde yıkım ve para cezası kararı dahi olsa hepsini affediyorum gelin ruhsatını vereyim dedi ve ruhsatını verdi. Yasalara dayalı olarak burası bugün Mudanya Belediyesi’nden alınan ruhsatla açıldı. 105 kişinin bu iş yerinde istihdam edilmesi kayıt içerisinde olması organize perakendecilikte yabancı sermayeye rekabet edebilmek Özdilek için ayrı bir haz. Biz nitelikli hizmet veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Bugün 13 şehirde 5000 kişi ile Özdilek 21 noktada hizmet vermektedir. 50 milyon Dolar direk ihracat yaparak turizm geliriyle beraber ülkemize her yıl döviz kazandırmaktadır. İnsan fani Devlet bakidir, bunların hepsi önce Allah’ın sonra TC Devleti’nin emanetidir. Bizler önceki nesillerin bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bizden sonraki nesillere refah payı artmış, Avrupalara çalışmaya gitmeyen insanların oluşturduğu serbest piyasa ekonomisinin geliştiği bilge toplum olan bir toplum olarak bırakmak boynumuzun borcudur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üretmeden, çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini sonra da bağımsızlıklarını kaybetmeye mahkûmdurlar, diyor. Biz çalışacağız, üreteceğiz, gezip tozup hepsini de çalışma prensiplerini bir plan içerisinde yapacağız. 8 saat dinlenip 8 saat çalışıp 8 saat uyuyacağız, istisnalar kaideyi bozmaz. Katıldığınız için hepinize saygılarımı sunar teşekkür derim” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Özdilek ailesini kutlamak istiyorum neden. Tartıştığımız konu hep ekonomik konu ve sıkıntılar. İşte böyle bir zamanda birçok kurum ve kuruluşun paralarını başka yere aktardığı, birçoğunun piyasadan çekilmek veya kasıtlı çekildiği ortamda bir iş adamı her türlü konuya rağmen gelip böyle bir yatırım yapıyor, parasını bağlıyor. İnsanlara moral vermek iş olanağı sağlamak ve Devlet’e katkı sağlamak için bu yatırımı yapıyor bunu alkışlamak lazım gerçekten kutluyorum Hüseyin abi seni. İşte böyle morale böyle motivasyona ihtiyacımız var. Öyle bir zamandan geçiyoruz ki, hepimizin aynı gemideyiz, hiç kimse geminin dışında değil, gemi batarsa hepimiz boğulacağız. Ama bizim amacımız, hep beraber, top yekün 81 milyon gemiyi karaya çıkartmak, karada da bundan sonra gerçekten önünü görerek yüzmesini sağlayacak bir atmosfere dönüştürmek. Bu tür yatırımlara ihtiyacımız var ve tür yatırımları yapanları da desteklemek sahip çıkmak zorunluluğumuz var, bu anlamda tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Bir anlamda Dünya markası olmak yolunda bir Özdilek var, Mustafa Kemal Atatürk’ün de üretimden yana tavrı buydu. Dünya Markası oluşturmak zorundayız bu konuda Özdilek öncülerden birisi olup Dünya’nın neresine gidersek gidelim Özdilek markasını gördüğümüz zaman, işte ben ülkemdeyim, işte ülkem budur diyebileceğimiz bir gururu yaşayın, bu konuda katkı sunup destek olan, üretim yapıp üretimden yana tavrını koyan herkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kutluyorum onlara saygı duyuyorum hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş, “Ülkemizin krizi ve sıkıntıyı dönemde, belki birçok ülkede yatırımların durdurulduğu, geri çekildiği sosyal patlamaların yaşandığı bir dönemde Allah’a hamdolsun bizim ülkemizde ve şehrimizde yavaştan da olsa yatırımlar hızla devam ediyor. Bursa bugün Bursa olup bu günlere geldiyse iş aleminin bunda katkıları yadsınamaz bir gerçek. 1930-40 yıllarda Kastamonu vilayeti ile bizim nüfusumuz aynıymış. O vilayet yüzde 10 büyümüş biz ise o günkü nüfusa 11-12 kat büyüme seviyesine gelmişiz. Bursa’nın Darmstat kardeş şehri var oradan iş adamları Bursa’ya geldi. 70 küsurlu yaşlarda birisi dedi ki Başkan bey; 1973’de sizinle kardeş olduğumuzda sizin nüfusunuz 180 bin bizim ki ise 160 bindi dedi. Şimdi bizim nüfusumuz 165 bin oldu sizin ki kaç dedi. 3 milyon dedim. Beyefendi hayretler içerisinde kalıp nasıl yetişiyorsunuz hizmetlere dedi. Eksikler aksaklar belki var ama birkaç gün önce Mudanya’da 62 milyonluk arıtma tesisini açtık. Yeter ki Mudanya denizi kirlenmesin diye, yaptığımız ve yapacağımız daha yatırımlar var. Bursa ezberleri bozan bir şehir, ama ezberleri bozmasına, bu hikayeleri yazmasına sebep olan güzel insanları var Hüseyin Bey gibi. Burada güzel bir yatırım olup 105 kardeşimiz istihdam edecek. Bu 105 hane demektir, buna sebep ve vesile olanları biz de yürekten teşekkür ediyoruz. Birçok ülkeyi gezip ülkemizde Hakkari hariç her yeri gezdim, gerçekten Türkiye gerçekten güvenilecek bir ülke, Türkiye bölgesine ışık saçıyor. Etraf karışık İran’ından Irak’ına, Suriye’sinden Kafkaslara, Bulgaristan’da Yunanistan’a, Rusya’sından Ukrayna’sına etraf karışık ama biz öyle sıradan bir ülke değil ve çok stratejik bir konumdayız. Bizim üzerimiz üzerine hesap ve kitaplar olabilir Allah’a hamdolsun genç Cumhuriyetimiz ve nüfusumuz var ama gerçekten ideallerimiz ve hayallerimiz var, 1980 öncesi gibi sağ-sol, alevi-sünni, Kürtlük ve benzeri mevzuları artık aştık ve bundan sonra geleceğe hep beraber güvenle bakıyoruz. Ne kadar birlik ve beraberlik içinde olursak şundan emin olun ki aşamayacağımız hiçbir problem asla ve asla yoktur buna yürekten inanıyor ve Hüseyin Beyin şahsında tüm şirket çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mudanya’mıza, Bursa’mıza ve dolayısıyla bu güzel tesis ülkemize hayırlı olsun diyorum” dedi.

 

Daha sonra protokol açılış kurdelesinin ardından yeni açılan tesisi gezip bilgilendirildiler.

 

ÖMER BİLİK

15.10.2018

Reklam
Bu haber 1186 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basketbolda hedef Bölgesel Lig
Basketbolda hedef Bölgesel Lig
Girityalılar mübadelenin 97. Yılını kutladı
Girityalılar mübadelenin 97. Yılını kutladı