“Özel okul, kolej seviyesine çıkaracağız”

“Özel okul, kolej seviyesine çıkaracağız”

2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde Mustafakemalpaşa Mesleki Eğitim Merkezi’nden Mudanya Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Atanan Müdür Nail Altınok paydaşlarıyla yaptığı toplantıda okulun gelecek için planlarını anlattı.

25 Kasım 2019 - 23:12

2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde Mustafakemalpaşa Mesleki Eğitim Merkezi’nden Mudanya Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Atanan Müdür Nail Altınok paydaşlarıyla yaptığı toplantıda okulun gelecek için planlarını anlattı.

 

Bülent Gül’den boşalan METEM müdürlüğüne atanan Altınok, Mudanya yerel basını ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda kendini tanıtarak, okulun durumu konusunda bilgiler verdi. Uzun saçı ve küpesiyle dikkat çeken Okul Müdürü Altınok, toplantının amacının okulun bu günkü halinden daha iyi bir duruma getirilebilmesi için katılımcıların desteklerine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Toplantıya Okul Aile Birliği Başkanı Banu Bıyık ve Müdür Yardımcısı Suat Orunç, Mudanya Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Esat Demircan, Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Aşçı ile birlikte mahalle muhtarları katıldı. 24 yıllık müdürlük yaptığını ifade eden Altınok, ileri bilgisayar ve teknolojinin hüküm sürdüğü günümüzde öğretmenlerin zaman zaman yetersiz kaldığını ve öğrencilerin hızına yetişemediklerini, bu yüzden öğrencilerin dikkati dağılarak dersten uzaklaşabildiklerini ifade etti. Kılık kıyafet konusunda öğrencileri disipline etmenin öğrenciyi okuldan uzaklaştırabildiği için bu konuda esnek davranarak, okulda devamsızlığın minimum seviye indirildiğini açıkladı.

Okulun genelde çok kaliteli öğrenci ve bilinçli ailelerinden oluştuğunu bahseden Altınok, “her okulda olduğu gibi okulumuzun da eksikler var. Bizim amacımız okulumuzun yapılanmasında aranan özellikleri tamamlayarak, Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni özel okul, kolej ortamına getirerek tercih edilen okul olmasını sağlamaktır. Güvenlik açısından atıl durumda olan turnike sistemini geliştirerek faaliyete aldık, bu sisteme bağlı olarak gecikme ve gelmeme durumunda öğrenci ailelerine otomatik olarak mesaj giderek denetleme sistemini geliştirdik. Bu sayede okul önünde ve içinde art niyetli yabancıların barınmasını önledik.

Okul alanı içinde bulunan açık sahanın kapatılmasıyla kapalı beden eğitimi salonu ve okulumuzun yanında bulunan bir müteahhide ait alanı, izin alabildiğimiz takdirde taşımalı eğitimde servis araçlarımıza modern kapalı bekleme ve park alanı oluşturmak istiyoruz. Ayrıca okulumuzda deniz ve turizm ilçesi Mudanya’ya yakışır Denizcilik ve Turizm dalında sınıf açmayı düşünüyoruz. Ayrıca Mudanya Esnaf Odalarının desteğiyle Çıraklık ve Kalfalık eğitimleri vererek Meslek Lisesi düzeyinde belgelendirmek istiyoruz. Eksikliğini gördüğüm Sanat sınıfını açarak gençlerimizin Güzel Sanatlar konusunda deneyimli ve eğitimli olarak yetişmesine olanak sağlamayı planlıyoruz. Öğrencilerimiz ve velileri açısından önemli olan güvenlik konusunu halletmiş durumdayız, okul önünde uyuşturucu satıcıları ve art niyetli kişilerin oluşmasını önledik. Öğrencilerimize okuluna yakışır bir öğrenci olma ve bunu okul dışında da göstermeleri için çabalıyoruz. Yakında sizlerin destek ve yardımlarınızla okulumuz özel okul, kolej durumuna gelecektir. Çağın teknik olanaklarını yakalamış eğitim ve öğretim koşulları tamamlanmış, kendi kendini denetleyerek okuluna yakışır öğrenci profiliyle Mudanya’da tercih edilen okul durumuna geleceğimize inanıyorum” diyen Altınok, bunun ancak paydaşların gayret ve desteğiyle olabileceğinin altını çizdi.

Hakkı Ovatman

24.11.2019

Reklam
Bu haber 460 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet   
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet  
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan