Trafik haftası etkinliklerle kutlandı

Trafik haftası etkinliklerle kutlandı

Mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü" ve hafta boyunca “Karayolu Trafik Haftası” olarak Mudanya Emniyeti Trafik Şubesi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.

12 Mayıs 2019 - 11:52

Mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü" ve hafta boyunca “Karayolu Trafik Haftasıolarak Mudanya Emniyeti Trafik Şubesi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Mudanya’da yapılan etkinliklerde trafikte yaya önceliği yeniden vurgulanarak, buna yönelik sürücüleri ve yayaları kapsayacak şekilde hafta boyunca başta iskele meydanı olmak üzere çeşitli mekanlarda uygulamalı olarak gerçekleşti. Mudanya’da bulunan ışıksız yaya geçitlerinde farkındalığı artırmak üzere yaya öncelikli kamu spotunu ekip otolarının megafonlarından yayınlamak suretiyle farkındalık faaliyeti yapıldı. Bu faaliyetlerde 5000 civarında bilgilendirici broşür dağıtılarak, Kaymakam Faik Oktay Sözer’ in olurları ile "Tüm kamu kurumlan ve sivil toplum kuruluşlarını kapsayacak şekilde 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın afişlerinin dağıtımlarına devam edildi. Afişlerin yaya ve sürücülerimizin görebilecekleri yerlere asılmaları sağlanarak, ana güzergâhların tamamına bilgilendirme amaçlı pankartlar astırıldı.

Trafik haftası etkinlikleri kapsamında ilk ve orta dereceli okullarda öğrencilere yönelik yıl boyu devam eden trafik eğitimleri kapsamında Özel Sarı Zeybek ortaokulundaki tüm öğrencilere trafik seminerleri verildi. Güzelyalı Anaokulunda, Anaokulu öğrencilerine yönelik interaktif olarak drama şeklinde anaokulunun trafik pistinde uygulamalı trafik eğitimi verilerek, etkinlikler hafta boyunca devam etti.

 

Hakkı Ovatman

11.5.2019

Reklam
Bu haber 858 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet   
Mudanya ve Gemlik plajları ilçelere emanet  
Belediye'den ücretsiz dezenfektan
Belediye'den ücretsiz dezenfektan