Yörük Türkmen Derneği Mudanya Şubesi açıldı

Yörük Türkmen Derneği Mudanya Şubesi açıldı

Bursa Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri, Mudanya Şubesi yoğun katılımla açılışı yapılarak faaliyetine başladı.

02 Mayıs 2018 - 19:13 - Güncelleme: 07 Mayıs 2018 - 11:44

Bursa Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri, Mudanya Şubesi yoğun katılımla açılışı yapılarak faaliyetine başladı.

Mudanya Çarşısı içerisinde bulunan dernek binasının katılımına, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, AK Parti Bursa eski Milletvekili İsmet Su, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütlerinin Temsilcileri, Türkmen Derneğinin temsilcileri ve vatandaşlar katılım gösterdiler.

Açılış konuşmasını Mudanya Türkmen Dernek Başkanı Mustafa Oğultekin yaptı. Davetlilere hoş geldiniz diyen Oğultekin, “Amacımız Yörük Türkmen kültürünü yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak en büyük gayemizdir. Bu yolda hep beraber yürüyeceğiz, Allah birliğimizi dirliğimizi daim kılsın. 100 Bin nüfuslu Mudanya’mızda 25 bin Yörük Türkmen yaşamaktayız. Bu anlamda kendi kültürümüzü, kendi mizacımızı yaşayacak ve yaşatacağız” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Söz alan Bursa Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Başkanı Dinçer Akyel, Yörük ve Türkmenlerin Türk toplumu üzerindeki etkilerinden bahsederek,  Yörük Türkmenlerin Osmanlı’nın Başkenti Bursa ve Mudanya’dan seslenmek ve burada bir temsilciliğinin açılarak faaliyete geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Katılımcılara teşekkür eden Akyaya, şehitlerimiz için dua ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Eski Milletvekili İsmet Su yaptıkları konuşmalarında, derneğin Mudanya’ya hayırlı olması dileklerinde bulundular. Mudanya Müftüsü Mehmet Soylu’nun yaptığı dua sonrası açılışın gerçekleşmesiyle dernek binasını ziyaret eden konuklar burada hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Açılış programı Türkmen yemeği bulgur pilavı ve ayran ikramıyla sona erdi.

Reklam
Bu haber 7189 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye şampiyonu Zehra…
Türkiye şampiyonu Zehra…
Basketbolda hedef Bölgesel Lig
Basketbolda hedef Bölgesel Lig